Cvičení na balančních pomůckách

Cvičení pro psy na balančních pomůckách, aneb nejlepší způsob, jak udržet vašeho psa v kondici po celý rok a za nepříznivého počasí. Cvičení probíhá formou hry s pomocí pozitivní motivace a spousty pamlsků, s množstvím přestávek na odpočinek.


Pro koho je cvičení vhodné

Pro každého pejska, který si chce zlepšit svoji fyzickou kondici, obratnost a soustředění. Cvičení je vhodné zejména pro psy ve sportovní zátěži, pro feny po porodu, inkontinenčí feny, psí seniory a tzv. "dlouhohřbeté" psy (např. jezevčíci, baseti, atd.). Cvičení je dále vhodné pro psy v rekonvalescenci, po ortopedických operacích a pro ochrnuté psy. Velmi vhodné je cvičení jako prevence proti dysplazii loketního a kyčelního kloubu.

Jak cvičení probíhá

Před první návštěvou je vhodné navštívit naši fyzioterapeutku, která pejska prohlédne a stanoví, na jaké partie bychom se měli při cvičení zaměřit. Zkontroluje celkový stav a fyzickou kondici psa.

Každá lekce začíná zahřátím psa ve smyslu jednoduchým povelů. Sedni, lehni, vstaň. Poté přistoupíme k samotnému cvičení na balančních pomůckách. První návštěvy budou pro psa náročnější, jak mu bude nabývat fyzická hmota, bude pro něj cvičení jednodušší a vydrží cvičit i delší dobu. Konec lekce bude vždy zakončen strečinkem.

Vybírat si budete moci ze skupinových lekcí, individuálních lekcí a individuálních lekcí +. Skupinová lekce trvá hodinu v počtu 2 - 3 psů. Na skupinové lekci je nutné, aby pes nebyl agresivní vůči ostatním psům a byl ovladatelný. Skupinové lekce probíhají ve vypsaných termínech. (doplním, až budu přesně vědět, 2 dny odpoledne, 2 dny dopoledne). Individuální lekce po domluvě v jakýkoli jiný čas, než jsou vypsané skupinové lekce. Pes je na lekci sám. Lekce trvá max. 1hod., podle aktuálního stavu psa. V začátcích může být lekce kratší, později pes vydrží aktivně pracovat celou hodinu. Individuální lekce + je cvičení, kdy je páníček přítomen, ale se psem budu cvičit já. Nebo cvičení probíhá zcela bez přítomnosti páníčka.

Co si vzít na cvičení s sebou

  • Vyvenčeného psa
  • Dostatek pamlsků a oblíbenou hračku
  • Přezůvky pro páníčka
  • Dobrou náladu a chuť cvičit