Fyzioterapie

Fyzioterapeutické ošetření u nás provádí paní Dita Putíková.  Více informací najdete na jejím webu,  nebo na telefonním čísle 604 549 334. Objednávejte se přímo na tomto čísle nebo prostřednictvím Pets care. S paní Putíkovou úzce spolupracujeme.

Stejně jako Pets care i Ditacura se zabývá kompletní péčí o psy, koně, kočky a hospodářská zvířata. 


Ditacura nabízí

The Canine Touch jemná avšak velmi účinná myofaciální technoka vhodná pro všechny věkové kategorie psů a koní. Uvolňuje svaly a fascie, tím napomáhá ke správnému postavení kostry, významně zlepšuje psychický stav zvířete a funkčnost vnitřních orgánů. Zvířaty velmi dobře přijímána a existuje velmi málo kontraindikací.

Dornova metoda pro psi a koně je manuální technika, která navrací opěrný aparát zpět do správného postavení. Tím navrací zvířeti bezbolestný pohyb. Tato metoda nelze použít např. u březích fen a klisen a u onkologických pacientů v léčbě. Před vyšetřením je vhodné RTG vyšetření.

Baňkování je doplňující terapie, kde se používají výhradně silikonové baňky, které jsou bezpečné.

Ošetření spouštěcích bodů odstraňuje zbytnělá mikro traumata ve svalech. Pomáhá odstraňovat bolesti při pohybu, či nesprávný pohybový vzorec. Jedná se o doplňující metodu.

Tejpování koní svalové, korekční a lymfatické. Použití tejpů se významně podílí na hojení, odstraňování bolesti. Lze využít jako podporu pro dušné koně nebo podporu břicha v poslední fázi březosti.

Hirudoterapie neboli humánní i zvířecí terapie. Využívá se léčebných látek, které obsahují sliny pijavice lékařské. Vhodné především pro úlevu při artrózách, spondylozách, kardiovaskulárních potížích. Výrazně snižuje nitrooční tlak, vhodné při onemocnění kůže (akné, exémy, lupénka, aj.). U koní k doléčení laminitidy, podpora léčby hematomů aj. Využívají se výhradně certifikované pijavice z umělého kontrolovaného odchovu. Kontraindikací jsou poruchy srážlivosti krve, alergie na hmyzí štípnutí, nízký krevní tlak, těhotenství, březost, kojení, nevhodné pro děti a mláďata.